Me apo pa tampon?! Lajm i madh nga vendi fqinj për shqiptarët dhe lëvizjen e lirë

0
4232

Pritet qe ne muajin tetor te kete nje leje te re per vendet e ballkanit qe te udhetojne drejt evropes por ende nuk ka nje leje pritet rregullorja e re ne muajin tetor.

Por lajm shumë i mirë vjen nga fqinji ynë lindor.

Maqedonia e Veriut thotë se tashmë në kufi nuk do ju duhet qytetarëve të rajonit më përgjigjja e tamponit dhe te gjithe ata qe duan te udhetojne tashme jane te lire pe rte udhetuar.

Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Sëmundje Infektive është rekomanduar heqja e PCR testeve negative për shtetasit nga vendet e rajonit.

Por shpresojme qe ne muajin tetor te kete me shume mundesi per te udhetuar drejt vendeve te evropes.