Mbajti simbolin e shqiptarëve me vete në skenë! Gala Aliaj tregoi shqiponjën kur fitoi “The Voice Kids” në Belgjikë

0
327

Nje spektakel i njohur The Voice Kids qe tashme e kemi te njohur eshte transmetuar edhe ne Belgjike i mbushur plot me emocion edhe per ne shqiptaret kesaj.

Fituesja e spektaklit te famshem ishte nje shqiptare e talentuar, Gala Aliaj e bija e artistit shqiptar Robert Aliaj e cila shkelqeu pergjate gjithe kompeticionit duke fituar te gjithe konkurrimin.

Naten e se premtes fitoren e mori pasi kedoi kenget ‘Goodbye Yellow Brick Road’ nga Elton John dhe ‘Make You Feel My Love’ nga Adele. Por gjithsesi pervec talentit te saj si nje kengetare shume e zonja Gala shfaqet shume patriote dhe naten finale mbante ne gisht nje unaze me shqiponjen tone simbolin e shqiptareve.

Me siguri do te kete qene nje ndikim nga babai i saj me stilin e tij tipik ne veshje dhe aksesore te vecante te veshjes e paraqitjes ne ekran.

Jqa disa foto te kesaj nate