Home TE NDRYSHME Manastirliu jep njoftimin urgjent, ja çfarë pritet të nisë nga nesër

Manastirliu jep njoftimin urgjent, ja çfarë pritet të nisë nga nesër

1132
0

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjete sociale momente nga va.ksimi i cili po kryehet në shtëpitë e qytetarëve përmes grupeve të lëvizshme të punës.

Gjithashtu Manastirliu informon qytetarët se nga dita e nesërme do të nisë java e hapur e va.ksinimit, ku çdokush mbi 18-vjeç që dëshiron të bëjë injektimin, mjafton të paraqitet në qendrën shëndetësore.

Postimi i plotë: Në Bicaj të Kukësit, ku ekipet tona shëndetësore po va.ksinojnë derë më derë, për të mbrojtur sa më shumë qytetarë nga virusi i rrezikshëm.

Nga nesër, nis java e vaksinimit të hapur për çdo qytetar +18 vjeç, për t’u va.ksinuar pa kufizim, në çdo qendër shëndetësore dhe qendër va.ksinimi kudo në vend.