Lëkundje tërmeti mbremjen e sotme ja sa ishte magnituda

0
473

Nje lekundje sizmika ka ndodhur mbremjen e sotme rreth orës 22:30 në Tiranë por lekundja ka qene e lehte dhe cdo gje ka shkuar ne paqe.

Sipas të dhënave lëkundja ishte me magnitudë 2.9 Rihter dhe nuk raportohet për dëme eshte nje lekundje normale ku nuk ka asnje dem.

Epiqendra e tërmetit ishte 34 km në veriperëndim të Tiranës në një thellësi prej 10 km.

Shpresojme cdo gje te shkoje mire.