Lajmi i fundit/Shqiptar kudo që ndodheni…! Shefi i Urgjencës Kombëtare ben apelin dritherues: Jeta është…

0
936

Në një postim në rrjetet sociale, shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj i bën një apel qytetarëve shqiptarë pas rritjes së ndjeshme të rasteve me koronavirus që të respektojnë të gjitha rregullat.

Mesazhi i plote i mjekut.

Shqiptar kudo ndodhesh !

Jeta është e shtrenjtë, jeta është e pa kthyeshme, jeta jote është e lidhur me jetën e familjes tënde, jeta jote është e lidhur me jetën e miqve dhe shokëve të tu, jeta jote është e lidhur me jetën time..

Mos lejo, të mos lejojmë që jetët tona të kërcënohen, jetët tona të humbasin për katër rregulla:

Mbaj maskën në ambientet e mbyllura

Mbaj distancën 1.5 metër

Zbato rregullat e higjienës

Mos lejo të tjerët ti shkelin këto rregulla