Lajm i keq nga Italia, ja cfare ndodhi diten e sotme

0
575

Diten e sotme Italia ka regjistruar shifren rekord te te infektuarve ne 24 oret e fundit dhe kjo ka ndodhur per here te para pas 6 muajve.

Sipas mediave italiane, jane regjistruar 2,548 raste të reja me të infektuar gjatë 24 orëve të fundit.

Sot është hera e parë që vendi ka tejkaluar 2,000 raste brenda 24 oreve që nga fundi i Prillit.

Sipas autoriteteve perkatese jane raportuar 24 humbje jete prej Covid-19 diten e enjte dhe per me teper, ne krahasim me nje dite me pare ishin 19 humbje jete,