Lajm i ke q! Greqia i bën ‘gjëmën’ shqiptarëve, pasi bllokoi kufirin, ja cdo u ndodhe tani emigranteve

0
2016

Ne Shqiperi shifra e te infektuarve me koronavirus rritet cdo dite Greqia ka marre vendimin per te mbyllur kufirin nga gjendja kritike si ne Shqiperi po ashtu dhe ne Greqi.

Zëvendës Ministri Nikos Hardalias gjatë një përmbledhjeje të situatës bëri me dije se në masat shtrënguese parashikohet edhe kufizimi i lëvizjes me Shqipërinë deri sa situata te qetesohet dhe numri i te infektuarve te bie.

Cnn grek shkruan se Hardalias vuri al armin duke njoftuar mes ma save të reja edhe ato që lidhen me kufirin shqiptar. Sipas këtij vendimi nga Kakavija nuk do të ketë asnjë hyrje ne Greqi, nga ora 07:00 e mëngjesit të së mërkurës 5 gusht dhe çdo ditë jave nga ora 11:00 e mbrëmjes deri ne 07:00 të mengjesit.

Që nga e diela e 9 gushtit, çdokush që hyn në Greqi nga Shqipëria do të jetë subjekt i kar antinës 7 ditore ndaj para se te niseni duhet ti dini keto rregulla pasi mund te ngeleni ne dogane.

Mos harroni te ruani distancimin social.