Lajm i fundit/ Sërish tërmet i fortë lëkund tokën, 4.7 ballë. Ja ku ishte epiqendra

0
2260

Tashme Ballakani eshte kthyer ne toke sizmike ku ditet e fundit ka pasur lekundje termeti por cdo gje ka shkuar ne paqe.

Sizmologet thone qe keto jane lekundje normale dhe nuk ka probleme ndaj rrini te qete

Por pas Shqiperise edhe në vendin fqinj Greqinë, lëkundjet kanë qenë të vazhdueshme dhe ka gati 2 jave qe keto lekundje nuk kane pushuar.

Sot mediat greke raportojnë se një tërmet i fortë ka rënë sërish në zonën e Kalkidhikisë.

Tërmeti ka qenë 4.7 Rihter është regjistruar në orën 7:12 sot në mëngjes në zonën detare dhe 23 km në jug-perëndim të malit të Athosit.

Për fat të mirë nuk raportohet për dëme dhe cdo gje ka kaluar mire.