Lajm i bukur/Jetimi nga Shkodra bën gjestin qe nuk pritej! Gjen portofilin me 1 Mln lekë brenda dhe ja cfare i ben leket

Ne kete bote ka njerez te mire dhe plot surpriza i tillë ishte dhe veprimi i një shqiptari nga Shkodra i cili është rritur në jetimore po me zemer te paster dhe fisnike.

Edhe pse ka patur jetë të vështirë ai ka vijuar të mos heqë dorë nga humanizmi dhe ndershmëria pasi te jesh i ndershme dhe besnik jane virtyte te larta te nje njeriu te mire dhe kur degjon fjale te tilla te inpresionojn per te bere pune te mira.

Djali tregon se ka gjetur një portofol me thuajse 1 mln lekë ndërsa nuk ka vonuar të kontaktojë pronarin e saj duke e njoftuar qe ka gjetur portofolin e tij.

Ja dhe mesazhi i plote:

Sapo gjeta i portofol ne shkoder dhe komonikova me zotnin dhe po ja dergoj sepse mund te jen dhe fukara. Kishte 9600 mi lek te vjetra dhe karte njoftimit dhe patent. Jam jetim nga shkodra qe jam rritur ne jetimore