Feston ditëlindjen diten e sotme, por nuk do ta besoni se sa vite mbush kryeministri Rama

Edi Rama feston sot 56 vjetorin e lindjes dhe ai eshte shume i lumtur pran nenes se tij.

Ai lindi në 4 korrik në Tiranë.

Në vitin 2000 ai u zgjodh për herë të parë kryetar i Bashkisë së Tiranës, ndërsa u rizgjodh në vitin 2003 dhe 2007.

Viti 2011 solli edhe humbjen e zgjedhjeve lokale në Bashkinë e tiranës, ku kreu i sotëm i Partisë Demokratike i mori postin e kryebashkiakut të Tiranës me një diferencë të vogël votash.

Duhej të vinte viti 2013 që Edi Rama të zgjidhej kryeministër i Shqipërisë, ndërsa në vitin 2017 u rizgjodh në krye të qeverisë.

Ndërkohë ditëlindja e Ramës përkon edhe me Ditën e Pavarësisë së SHBA-ve, që festojnë 244 vjetorin e nënshkrimit të Deklaratës së Pavarësisë.

Ne i urojme dite te bukura.