Home TE NDRYSHME Ky eshte vendi ku koronavirus nuk ka mbërritur akoma: kjo është arsyeja...

Ky eshte vendi ku koronavirus nuk ka mbërritur akoma: kjo është arsyeja pse

379
0

Ne te gjithe boten te infektuarit me covid jane ne rritje percev ketij vendi.

Por ky eshte i vetmi vend qe virusi nuk ka arritur akoma ai i Nunavut qe ndodhet ne Kanada, territori më verior dhe më i madh në Kanada dhe një nga zonat më të largëta dhe me pak të populluara të botës (ka rreth 38 mijë banorë). Deri më sot, në fakt, nuk ka pasur raste pozitive të koronavirusit dhe kjo eshte dicka e bukur kur degjon qe e gjithe bota po vuan simtmat e virusit.

Siç raportohet nga BBC, arsyet duhet të gjenden në masat e miratuara menjëherë nga zyrtarët e Nunavut dhe në izolimin natyror që karakterizon territorin.

Ndaj kujdesi ne keto kohe duhet te jete primar te ruajm veten tone dhe familjen e shendoshe.