Ku po shkojmë kështu?! Ja cfare ka ndodhur ne 24 oret e fundit, ministria del urgjent dhe….

0
623

Situata ne vend paraqitet paksa e veshtire ku Ministria e Shendetesise dhe e Mbrojtjes Sociale kane bere perditesimin urgjent dhe gjithashtu ka apeluar qe dytetaret te jene te kujdesshem ne kete faze te veshtire sepse ne 24 oret e fundit ka pasur 4 paciente qe humben jeten.

“Janë kryer 971 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 169 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2.

Janë shëruar gjithashtu 100 qytetarë, duke e çuar në 9215 numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të epidemisë.

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe ate Shefqet Ndroqi po trajtohen 228 pacientë, 17 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar.

Mirepo me gjthe punen e palodhur dhe perpjekjet e mjekeve, COVID-10 i ka marre jeten një 62 vjeçar, një 66 vjeçare nga Lezha një 67 vjeçare dhe një 80 vjeçar nga Tirana.