Korriku nisi me lëkundje termeti, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

0
405

Ditet e nxehta sjellin shpesh lekundje sizmike keshtu ka ndodhur dhe diten e sotme ne vendin tone ku lëkundje sizmike janë regjistruar

Siç shikohet edhe nga raportimi i EMSC, lëkundja ka qenë me magnitudë 3.6 e shkallës Rihter dhe cdo gje eshte normale tashme jemi mesuar me lekundje te tilla dhe jane pa pasoja.

Lekundjet jane ndjerë kryesisht në jug të vendit.

Nga të dhënat shihet se epiqedendra është zhvendosur 17 km larg Çorovodës dhe 33 km larg Korçës.

Lëkundja kishte 0 thellësi, çka mendohet se mund të jetë ndjerë shumë.

Tërmeti u raportua në orën 06:23 të mëngjesit ndersa nuk ka pasur te lenduar cdo gje ka kaluar normalisht.