Kjo nuk pritej pas ciklonit dhe rrebesheve, rikthehet vera: Çfarë ndodh në fundjavë në Shqipëri

0
471

Ditet me shira dhe mote te ftohte mbarun dhe metereologet shikojne dite vere perseri pritet qe ne bregdet te kete rritje temperaturash dhe pritet qe te kemi dite te ngrohta ne fund jave.

Mediat greke thone se rajoni pritet të pushtohet nga rryma ajri të nxehta me origjinë nga Afrika Veriore, të cilat të shoqëruara edhe me rërë do të shkaktojnë një efekt të pazakontë në Shqipëri dhe Greqi duke sjellë temperatura 10 gradë më lartë se normalja dhe kjo nuk pritej pasi jemi afer muajit Tetor dhe pritet disa dite ne ngrohta.

Efektet maksimale do të jenë gjatë të shtunës dhe të dielës ku moti do të tregojë një fytyrë krejtësisht tjetër nga ajo e ditëve që sapo kaluam.