Home TE NDRYSHME Keto jane 3 qytetet ne Shqiperi me me pak te infektuar me...

Keto jane 3 qytetet ne Shqiperi me me pak te infektuar me covid

104
0

Qyetet me te prekur me covid 19 jane Tirana Durresi dhe Fieri.

Ndersa qytete me te qeta me me pak te infektuar jane Dibra pak të infektuar.

Konkretisht në Tiranë raportohen 6797 raste aktive të COVID, ndërsa në Dibër Kukësi dhe Gjirokastra, rezultojnë mes qarqeve më pak të prekura dhe situata eshte me qete nga rrethet e tjera.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 6797 Durrës 1170 Fier 1005 Korçë 819 Shkodër 821 Elbasan 730 Vlorë 614 Lezhë 616 Berat 419 Gjirokastër 392 Kukës 329 Dibër 142

Ruani distancimin social dhe kujdesuni per veten tuaj dhe per familjen tuaj.