Home TE NDRYSHME 10 ditët e vështira po vijne por me pas ja cfare lajmi...

10 ditët e vështira po vijne por me pas ja cfare lajmi jep kryeministri grek jep shpresë per te gjithe

2808
0

Numri i te infektuarve ne Greqi eshte i larte dhe pritet qe keto 10 dite qe do vijne te jene me te veshtira ndaj duhet te jemi shume te kujdesshem.

Kyriakos Mitsotakis tha se:“Javët e ardhshme do të jenë të vështira.

Ato janë gjithashtu të vështira për bashkëqytetarët tanë që punojnë, të cilët po përballen me pasoja ekonomike.

Kjo është arsyeja pse ne thamë që posaçërisht për nëntorin do të dyfishojmë kompensimin në punën e paguar dhe do ta sjellim atë në 800 euro.Ndaj ky eshte nje lajm i mire per te gjithe.

Ne do të mbështesim familjet qe kane nevoje.

Ai ka dhënë gjithashtu mesazhe shprese duke bërë të ditur se në janar shteti helen do të ketë v.a.ksinën dhe shpresoj qe cdo gje te shkoje sa me mire.