Home TE NDRYSHME Ka një zgjidhje që të mos infektohesh nga koronavirus. Dhe kushton 7.700...

Ka një zgjidhje që të mos infektohesh nga koronavirus. Dhe kushton 7.700 euro

341
0

Tashme bota eshte ne dite te veshtira dhe me te miret jane ata qe nuk infektohen me covid 19 ruajn distancen sociale dhe kujdesen per pastertine e tyre.

Por ka dhe një zgjidhje që të mos infektohesh nga koronavirusi duke bërë jetën normalisht në një vend që zgjedh të jetosh?

Në fakt ka dhe kushton duke nisur nga 7.700 euro. Mjafton të blesh një ishull. Po, po. Online gjenden qindra e qindra ishuj që janë në shitje kudo në botë. Nga më të vegjlit e deri te shumë të mëdhenj. Por edhe më I vogli, ka një shtëpi të bollshme, plazh, pyll dhe hapësira të tjera dhe jo pak, por mbi 4 mijë metra katrorë.

E nëse zgjedh të blesh e të jetosh në ishull në këto kohë pandemie, duket se ke fituar qetësinë duke jetuar pa kokëçarje aty nuk do prek korona dhe lajmet qe te lodhin gjith diten.

Ishulli që shihni më poshtë ndodhet në Kanada dhe është në shitje për 12 mijë CAD ose 7734 euro

Një tjetër që shihni më poshtë gjendet gjithashtu në Kanada ka 33 mijë metra katrorë dhe kushton 23 mijë euro.

Sigurisht që ka dhe më të mëdhenj, por edhe më të shtrenjtë. Të tillë gjen plot në Europë, sidomos në Greqi, Kroaci, Itali, Irlandë, etj.

Në Finlandë për shembull mund të blesh një ishull të bollshëm bashkë me shtëpinë, për 153 mijë euro.

Kjo eshte forma me e bukur per tu larguar nga virusi.