Home TE NDRYSHME Ja cili eshte rekordi i ri i rasteve te reja me Koronavirus...

Ja cili eshte rekordi i ri i rasteve te reja me Koronavirus në Shqipëri

179
0

Autoritetet perkatese te shendetesise ne vendin tone kane raportuar se fundmi se ne 24 oret e fundit, 5 persona kanë humbur jetën nga kor.onavirusi në Shqipëri, dhe kjo shifer e çon në 434 numrin total te jeteve te humbura qe prej fillimit te pandemise ne vendin tone.

Keshtu ne lajmerimin e saj edhe Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 203 raste të reja të konfirmuara me Covid-19 në vendin tonë. Në total, në Shqipëri janë konfirmuar 15955 raste me koronavirus, prej të cilëve 5759 janë aktivë.

Gjatë 24 orëve të fundit jane shëruar 87 persona, duke bërë që numri total i të shëruarve të arrijë në 9762.