“Po vjen stuhia”, ja qytetet e Shqipërisë që pritet të prekin sot

0
590

Moti i keq qe ka nisur ne vendin tone duket se nuk do ndalet te pakten deri
neser.

Nga raportimet qe jane bere rrymat e ajrit qe vijne nga veriu, parashikohet te sjellin sasi te medha te reshjeve te shiut ne pjesen veriore si edhe ne ate veri-perendimore te Shqiperise.

Ky fenomen pritet te kape kulmin gjate pjeses se dyte te dites dhe gjate nates me sasi te medha shiu ne zonat e permendura me lart.

Keshtu qe sipas parashikimeve ne keto zona pritet te bjere 10-20 mm reshje shiu brenda ores dhe kjo e shoqeruar me rrufe te shumta.

Ne qytetet si Shkodra, Lezha, Durresi, dhe Tirana pritet qe stuhia te jete me e forte.

Duhet te bejme kujdes pasi gjate diteve te kaluara reshjes e dendura te shiut shkaktuan permbytje lokale ne Durres.