Ja kur pritet përmirsimi i motit dhe si do të mbyllet muaji Tetor, lë pa fjalë meteorologu i njohur

0
1604

Metereologu i njohur thote se ditet me shi do te na shoqerojne gjate gjithe javes.

Por ne fundjave pritet qe moti te permiresohet megjithese temperaturat do te bien ne 3 grade.

Pritet qe i gjithe muaji Tetor te mbyllet me reshje shiu dhe pritet qe temperaturat te bien me shume.

Sot ne tegjithe vendin do te kete reshje shiu por me shume ne vendet malore.

Ndaj ne ditet me shi shmangni trafikun ne Tirane dhe drejt veriut te vendin pasi shirat mudn te jene te rrembyeshem.