Ish-kreu i ISHP-së leshon al armin: Ja ç’bëjnë të infektuarit me covid

0
459

Jemi ne kohe kovidiane dhe kohe te veshtira.

Sot ka zero monitorim në drejtim të zbatimit të ligjit për së mundjet ngjitëse, sot i kemi të infektuarit me Covid, që dalin në rrugë dhe shkojnë interesohen për të afërmit e tyre.

Nuk qendrojnë në shtëpi personat që kanë rezultuar pozitiv, shteti ka detyrë që të monitorojë të gjithë të infektuarit. Por ata i le te lire dhe nuk interesohet se cfare bejne.

Kam me dhjetra raste ku personat mjekohen dhe më pas dalin në qarkullim të lirë, bëhet vetëm propagandë, dje në Asamblenë e PS-së ishin të gjithë pa masa, dhe sot një ditë më vonë, shprehet se maska është e detyrueshme, u shpreh Jakaj, në studion e lajmeve të Fax News.