Harrojeni diellin: Rikthehen vranësirat kalimtare në pjesën më të madhe të vendit

0
348

Tashme vjeshta po vjen dhe temperaturat po fillojne te ulen.Dita e sotme do të dominohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, ku në ultësirën perëndimore kthjellimet do të jenë më prezente.

Ndërkohë në zonat malore vërëhet prani e vranësirave që pritet të sjellin dhe reshje të izoluara në juglindje të territorit.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por do të vijojnë të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 36°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verilindor-veriperëndimor duke krijuar dallgëzimin 3 ballë.