Cfare lajmi. Infektohet me koronavirus ish-kryeministri, kaq i njohur dhe i dashur edhe për shqiptarët

0
326

Nje personazh tjeter i njohur boterisht eshte bere pjese e te prekurve nga COVID-19.

Ish kryeministri Italian Silvio Berlusconi ka rezultuat tashme pozitiv dhe ky lajm eshte konfirmuar nga mjeku i tij personal ne Milano.

Por mesohet edhe se ai eshte asimptomatik edhe pse po qendron ne shtepi

Ne fakt 1 muaj me pas Silvio mbush 85 vjec, e automatikusht futet ne kategorine e njerezve me risk te larte