HomeIDE

IDE

Sa shpesh ju duhet të ndërroni jastëkun tuaj dhe ta lani atë?Flasin ekspertet

Sa shpesh ju duhet të ndërroni jastëkun tuaj? E vërteta është se jastëku juaj mund të bëhet mjaft i rëndë. Gjëra të tilla si qelizat e vdekura të lëkurës, flokët, marimangat e pluhurit dhe djersa mund të grumbullohen në shtratin...

Boll harxhuat para për të blerë hudhra. Ja si ti mbillni ato

Hudhra është një nga ato bimë që të gjithë duhet të mbjellin. Është jashtëzakonisht e lehtë të rritet një sasi e madhe hudhre me vetëm një hapësirë ​​të kufizuar. Nuk kërkon shumë përpjekje dhe prodhimi do të jetë është...

4 këshillat kryesore për të larguar mykun ne shtepin tuaj

Unë jam një ekspert i mykut… ja 4 këshillat kryesore për të mbajtur larg kondensimin në dritare Allan Rein si nje ekspert ne kete fushe ka treguar menyrat se si te shpetojme nga myku i dritareve pa perdorur medikamenti...

Si ti beni tiganët e vjetër si të rinj pa përdorur kimikate dhe këshilla të tjera pastrimi

Nëse keni shpenzuar shumë kohë duke pastruar tiganët tuaj pa dobi, mund të keni dëshirë t'i hidhni ato dhe të filloni nga e para. Përpara se të hidhni tiganët e ndryshkur, hidhini një sy këtyre këshillave për t'i dhënë jetë...

Ja sekreti për një tualet të pastër

Ja sekreti për një tualet të pastër Tualeti nuk është thjesht hapësira më e madhe intime në shtëpi, por është më e ndjeshme ndaj mikroorganizmave jo të shëndoshë. Produktet e pastrimit të tualetit kanë kimikate të ashpra, nitrilotriacetat trinatri, një...

15 truke te thjeshta që jua lehtësojnë jetën çdo gruaje: Ja si të pastroni shtëpinë tuaj më shpejt

1.Vendosni shiritat e gomës në dyert tuaja për t’i penguar ata të mbyllen. 2.Vendosni nje shirit plastik të butë në muret e garazhit tuaj për të parandaluar dëmtimin e dyerve të automjetit tuaj. 3.Që të hiqni lehtë çamçakëzat nga qilimi juaj,...

Mënyrën e thjeshtë dhe të lirë për ta bërë furrën tuaj ne festat e fundvitit

Mënyrën e thjeshtë dhe të lirë për ta bërë furrën tuaj të pastër. Dhe vjen pikërisht në kohën kur furrat në mbarë boten janë gati të punojnë jashtë orarit në ditët e fundit te vitit . Mbajtja e furrës tuaj të...

Si të lani pallton e leshit dhe xhaketën e lëkurës në shtëpi në mënyrë që të mos ju prishen

Palltot, xhupat apo xhaketat, si çdo veshje tjetër, me kalimin e kohës përthithin aroma të ndryshme e papastërti dhe duhet të lahen, por shpeshherë s'dimë si të procedojmë dhe zgjedhim t'i lajmë në pastrim kimik. Mirëpo me disa udhëzim...

Si t’i lani atletet në lavatriçe në mënyrë që të mos ju prishen

Atletet nuk mund të lahen mirë me dorë, sikurse lahen në lavatriçe. Por nëse keni frikë se do të deformohen ose do të shkëputen, relaksohuni dhe ndiqni këto hapa të larjes së atleteve në lavatriçe. Është e nevojshme: *detergjent i lëngshëm *6...

Doni që shtëpia të jetë “akull” e pastër ? Ndiqni këto këshilla dhe do t’ia dilni me sukses

A prisni mysafirë gjatë ? Apo thjesht dëshironi të kënaqeni në shoqërinë e familjes suaj, pa u shqetësuar për punët e shtëpisë? Atëherë është shumë e rëndësishme që shtëpia juaj të jetë e pastër, e organizuar dhe e rregullt...
Advertisingspot_img

Popular posts

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,749FollowersFollow
0SubscribersSubscribe