HomeIDE

IDE

6 menyra fantastike per larjen e makines tuaj

Është e mahnitshme se çfarë mund të arrihet me disa gjëra që ka çdo shtëpi. Kujdesi ndaj makinës nuk është i rëndësishëm vetëm për estetikën por dhe për jetëgjatësinë e saj. Të apasionurit në TikTok kanë publikuar disa truke...

Ja truket që rrobat të dalin më të pastra nga lavatriçja e të mbajnë aromë të mirë

Në momentin e vendosjes së lavatriçes mund të bëjmë disa gabime që bëjnë që rrobat të mos marrin erë aq mirë sa duam. E para prej tyre është vendosja e rrobave në cikle shumë të gjata nëse ato nuk...

Si të hiqni yndyrat nga dollapët e kuzhinës dhe te mos turperoheni

Mënyra e parë për të hequr yndyrën nga dollapët Ne do t'ju tregojmë se si të bëni vetë heqjen e yndyrës së kabinetit tuaj të kuzhinës pa dëmtuar drurin ose duart tuaja. Do t'ju duhet: 1 pjesë vaj vegjetal 2 pjesë bikarbonat natriumi Furçë...

Pse duhet te vendosim qepet ne frigorifer. Truke ne kuzhine

pse duhet te vendosim qepet ne frigorifer Te gjitheve na shkon ndermend koha kur shijonim recetat e gjysheve te cilat me aromat e tyre na mbushnin shtepine dhe shpirtin. Ju tregojme disa truke qe na ndihmojne ne gatim. 1. Si te parandalojme...

3 metodat e te mira per te lare jastiqet dhe ti beni bore te bardha

Siç e dimë të gjithë, krevati duhet të pastrohet rregullisht, në fakt duhet ta ndërrojmë cërcafin dhe ta lajmë të paktën një herë në javë. Në këtë rast do t'ju tregojmë se si të lani një këlluf jastëku. 3 metoda...

Ja truku si ti zbardhni rrobat e bardha

Veshjet me rroba të bardha janë një sfidë për t'u pastruar, sepse ato të kalojnë nga e bardha në të verdhë. Ka truke që mund të zbardhin veshjet e verdha pa përdorur klorin ose një substancë tjetër . Truket për...

3 truke për të hequr njollat ​​më të vështira nga tenxheret dhe tiganët

Enët e kuzhinës priren të behen pis nga përdorimi i përditshëm gjatë gatimit, i referohemi tenxhereve dhe tiganëve, të cilat për shkak të përdorimit të vazhdueshëm nxihen. Ndoshta ne përpiqemi t'i bëjmë sa më të pastra, madje blejmë produkte të...

5 ide si ta bëni banjën tuaj të mbajë aromë të mirë çdo ditë

1.- LIMONI Prisni 1 limon në gjysmë dhe filloni fërkoni me të sipërfaqet metalike që kanë njolla, pasi ato janë pjesët që mbajnë erërat e këqija. 2.- KANELLË DHE VANILJE Përzieni në një tenxhere 1 filxhan ujë, pak uthull, ekstrakt vanilje, karafil...

3 truke si t’i bëni këpucët e lustrafinit, gomës dhe kamoshit të duken si të reja

‘’Jepi një vajze këpucët e duhura dhe ajo do të pushtojë botën”. Por, nëse këpucët e lëkurës gërvishten sapo dilni në rrugë dhe çizmet e llastikut ju fusin ujë, bëni mirë t’i jepni numrin e ndonjë këpucari ose adresën...

Zbardhini jastëkët e zverdhur me këtë mjet efektiv që e bëni vetë në shtëpi!

Jasteket janë një domosdoshmëri themelore për çdo person. Me kalimin e kohës, jastëkët kanë tendencë për tu bere te pista dhe të marrin një ngjyrë të verdhë e cila merret edhe nëse ju kujdeseni për te dhe ta lani atë...
Advertisingspot_img

Popular posts

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,871FollowersFollow
0SubscribersSubscribe