Beri udhetimin e endrrave ne Karaibe. 53 vjecarja humb jeten pasi festoi 25 vjetorin e marteses

Nje grua 53 vjecare ka humbur jeten pas udhetimit me te bukur te jetes te saj ne Karaibe.

53 vjeçarja, kishte festuar përvjetorin e saj të 25-të të martesës dhe kur u kthyen nga Karaibet me avion kishte dhimbje gjoksi dhe filloi te kishte probleme me shendetin.

Pasi shkoi urgjent ne spital ajo kishte nevojë per nje nderhyrje ne zemer por ajo nuk ja doli dhe humbi jeten.

53 vjecarja ishte diagnostikuar me një semudnje të rrallë të quajtur Sindroma Loeys-Dietz.

Çfarë është diseksioni aort i aortës?
Diseksioni aort aortik është një gjendje e rrallë, por serioze e zemrës që ndodh në një zonë të dobësuar të murit të aortës.

Simptomat jane të ngjashme me një atak në zemër ose goditje në tru.

Familja e saj e ben historine publike qe njerezit te jene me te kujdesshem me shendetin e tyre dhe cdo vit te bejn chek-up nje kontroll te mjeku per nje jete me te shendetshme. shiko.news