As ‘Big Brother’ e as ‘Dua te te bej te lumtur’, Arbana rikthen emisionin me te dashur per shqiptaret

0
476

Nje nder moderatoret me te njohura shqiptare, Arbana Osmani ka drejtuar disa formate te ndryshme televizive qe kane qene shume te suksesshme.

Megjithese Arbana po shijon pritjen e embel, dhe ende nuk dihet se a do te rikthehet ne ekran, ajo duket se po shqyrton idene se me cilin emision do te angazhohet kur te vije momenti i duhur.

Keshtu disa dite me pare u pa se nder pyetjet e fansave ishte edhe pohimi i saj se do donte te rikthehej ‘Big Brotherit’ se sa ‘Dua te te bej te lumtur’ pasi me kushtet e pandemise ky i fundit ka qene me i veshtire.

Por publiku qe ka rreth 3 vjet qe pret me sa duket ska me shpresa per ‘Bi Brother’.

Ndersa u duke se pikerisht sot ajo ka ndare me fansat e saj nje vidjo te bukur gazmore te programit ‘1001 pse’ ku krah te ciles Arbana ka shkruar se ka qene nder te preferuarit e saj.

Osmani ka shkruar:
” Sapo me derguan kete video dhe me risollen kujtime kaq te bukura me keta femije qe tani jane rritur shume e kur i has ndonjehere nuk i njoh. Ky program ka qene nje nga programet me te dashur”.

Megjithate komentet nuk kane munguar duke i kerkuar ta ribeje kete program pasi edhe do kete per te folur per djalin dhe bebushib e ardhshem.

Komentuesja ka shkruar: “Kushedi sa bukur do ta besh prap, tani qe ke cfare te flasesh per Jonken dhe bubushin e ardhshem, beje, beje!”

Ndersa Arbana i pergjigjet: “Po duhet te sigurohemi qe Jonka(djali) te kete fjeur kur te jepet emisioni nese nuk duam te shohim nje bishe te vogel xheloze.