Home TE NDRYSHME Aktorja e dashur Marjeta Ljarja ka festuar datëlindjen dje, ja sa vjeçe...

Aktorja e dashur Marjeta Ljarja ka festuar datëlindjen dje, ja sa vjeçe është bërë: Të mira për të

257
0

Aktorja e mirenjohur shqiptare Marjeta Ljarja (Ilo nga babai) ka festuar pervjetorin e saj te lindjes. Marjeta ka lindur ne 1955 keshtu qe ka bere plot 65 vjec.

Ne kinematografine shqiptare ajo ka spikatur per talentin e saj dhe eshte cilesuar si nje nder emrave me te sukseshem edhe te teatrit shqiptar.

Nder cilesite e saj me te vecanta vecohet se ajo ka qene e natyrshme, e sinqerte dhe e ndjeshme ne rolet e saj e ndaj jane pelqyer shume edhe ne dramat me te famshme kombetare.

Marjeta si aktore ka nje galeri te pasur rolesh si ne kinema edhe ne teater dhe gjithsesi mbetet nder emrat e artisteve me te merituar shqiptar duke u vleresuar per nje kontribut te cmuar perkrah emrave me te njohur.

Artistja pogradecare numeron aktualisht mbi 50 role film dhe teater.

Po ju a keni fiksuar ndonjerin prej tyre?