Aleati i Bashës uroi Edi Ramën për fitoren, vjen reagimi i papritur i PD-së/ Ja ç’thuhet

0
388

Kandidati i PD-së në listën e qarkut Korçë Ervin Salianji, i ftuar në emisionin “Kjo javë” është pyetur në lidhje me qëndrimin e Agron Dukës, aleati i opozitës së bashkuar, i cili është i pari nga ky kamp që uron Edi Ramën për fitoren.

‘Ai i pranoi zgjedhjet. Kam ndjekur një reagim të ash për, që jam gati të lë zgjedhjet për shkak të përfshirjes së elementeve kr imi n ale në zgjedhje. Kjo tregon se zgjedhjet kanë qenë probl ema tike, dhe se di se si mund të ketë urime. Se di nëse e ka shkruar vetë. Qëndrimi im është i qartë që një palë zgjedhje ku je gati të tërhi qesh nga zgjedhjet, s’mund të jenë zgjedhje. Në lidhje me kr itikat apo diskutimet, ne do të ulemi, do t’i diskutojmë.’-tha Salianji.