A do rikthehemi në karantinë me keto raste te shumta te infektuarish?! Rama e thotë troç nga makina e tij

0
461
Albanian Prime Minister Edi Rama attends a joint news conference with Italian Prime Minister Giuseppe Conte (not pictured) at the Palace of Brigades in Tirana, Albania, October 15, 2019. REUTERS/Florion Goga

Kryeministri Edi Rama ka folur për mbylljen e mundshme në karantinë të vendit nga COVID-19 duke theksuar se do ishte shumë e rëndë për ekonominë shqiptare, por jo fatale ndaj kjo eshte eshte nje gje e veshtire sepse karantina eshte e veshtire per cdo vend.

Më tej ai i bëri apel qytetarëve mos luajnë me covidin por te zbatojne rregullat dhe te ruhen pre virusit që qeveria mos detyrohet të vendosë një mbyllje të dytë si në mars të këtij viti sepse kjo gje do te jete nje humbje e madhe per te gjithe.

“Nuk ka një mbyllje të dytë në mendjen time, por nëse shifrat nuk na imponojnë nuk do ketë një mbyllje të dytë as në realitetin tonë”, tha ai.

Ndaj rrini te qete dhe ruani distancimin social.