Vjen paralajmerimi i keq i OBSH-së për koronavirusin, kjo nuk pritej, ja cfare pritet te ndodhe..

0
411

Shefi i emergjencave pranë OBSH-së thotë se shifrat e te infektuarve dhe humbjeve te jetes mund të jenë akoma edhe më të larta nëse nuk do të ndërmerret një aksion ndërkombëtar dhe duhet nje kujdes per te gjithe nuk mund te vazhdojme keshtu duhet me shume kujdes dhe me shume distancim social duhet te kujdesemi per te ruajtur prinderit tane dhe familjet tone.

Gati 1 milion persona kanë humbur jetën deri ne keto momente në mbarë botën që nga nisja e pandemisë në dhjetor të vitit të shkuar në Kinë, teksa numri i rasteve të të infektuarve ka arritur në 32 milionë.

Deri më tani, SHBA, India dhe Brazili kane raportuar numrin më të lartë të rasteve, me 15 milionë të tilla. Por, rritja e shifrave ditët e fundit në Europë ka rritur frikën për një valë të dytë të pandemisë, që mund të shoqërohet me një karantinë të dytë në shumë shtete.

Por ne do ta fitojme kete gare dhe kjo na bene te forte ndaj me shume kujdes