Home TE NDRYSHME Vjen njoftimi i ri, ja kur fillojnë fluturimet mes Shqiperise drejte Greqise

Vjen njoftimi i ri, ja kur fillojnë fluturimet mes Shqiperise drejte Greqise

255
0

Lajme i mire per te gjithe ata qe duan te udhetojne drejte Greqise.

Shërbimi Ajror Grek ka njoftuar diten e sotme se fluturimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut kanë filluar dje dhe do të lejohen deri me datë 15 gusht.
Mirëpo vetëm nga Aeroporti Ndërkombëtar i Athinës “Eleftherios Venizelos”, duke përjashtuar rrugët në aeroporte të tjera.

Thuhet se :“Të gjitha fluturimet midis Greqisë dhe dy vendeve tona fqinje, Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore, do të operohen nga sot, 1 gusht deri më 15 gusht vetëm në Aeroportin Ndërkombëtar të Athinës Eleftherios Venizelos”, ka lajmëruar Shërbimi Ajror Grek.

Ndaj shpresojme qe ne javet ne vazhdim te vijne lajme te mira sa i perket udhetimit drejt BE