Video.Pirro Dhima në Himarë për të percjelle nenen e tij, përsëri në zi, 3 vjet pas humbjes së të shoqes

Lefterie Dhima, nëna e peshëngritësit Piro Dhima është përcjellë sot mes lotesh në Himarë. 75-vjeçarja u gjet dje e pajetë nga fqinjët.

E moshuara dyshohet se kishte katër ditë që kishte humbur jeten. Ajo jetonte e vetme,pasi fëmijët i kishte jashtë.

Ndërkohë, peshëngritësi ëhstë gjykuar vazhdimishtse e ka braktisur nënë e tij.

Megjithatë ai i ka hedhur poshtë këto pretendime dhe sot është shfaqur në varreza, ku duket mjaft i prekur, duke i dhënë kështu lamtumirën e fundit.