Vendi ndodhet ne mes të pandemisë, por 50 mijë persona u dynden në kete plazh dhe e mbushen plot

Amerika eshte nje nga vendet me te prekur me shume ne bote kur flitet per koronavirusin.Por amerikanet nuk i tremben virusit dhe ata kane mbushur plazhet e Kalifornise.

Megjithese gjendja eshte e rende ata i kan mbushur plazhet.

Mbi 50.000 persona kane shkuar ne plazhe kete te premte pasi temperaturat tejkalojnë 32 gradë celsius, raporton CBS Los Angeles.

Rojet e shpëtimit dhe ato të zbatimit të ligjit kanë qenë të pranishëm në plazhe për të siguruar që njerëzit janë duke mbajtur distancën e tyre. Sipas tyre se shumica e njerëzve kanë ruajtur distancën e tyre dhe janë përhapur përgjatë rërës.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendi më i prekur nga pandemia e COVID-19.

Megjithatë kjo situatë nuk i ka gjetur të gjithë në një mendie.

Debati mes Presidencës në Uashington dhe qeverive të shteteve mbi hapjen e ekonomisë është shtrirë edhe mes popullsisë ku të shumtë kanë qenë ata që kanë kundërshtuar masat izoluese për frenimin e përhapjes së pandemisë.

Shpresojme te behet me mire dhe plazhi te filloj per te gjithe dhe ta kalojme kete periudhe pandemie.