URGJENTE/ Edi Rama del me deklaratën e shpejtë, ja çfarë pritet të ndodhë ditën e hënë

0
470

Kryeministri Edi Rama i eshte pergjigjur me gadishmerri thirrjes se opozites per diskutimin mbi ndryshimet kushtetuese ne Kodin Zgjedhor dhe keshtu keshilli do te mblidhet te henen meqe mazhoranca ska asgje kundra ketij vendimi.

Madje Rama thote qe kesaj here te jete edhe vete i pranishem ne Keshillin Politik per te bindur opoziten por edhe presidentin e vendit Ilir Meta mbi dobishmerine apo jo te ndryshimeve kushtetuese per vendin tone.

Shpresojme qe te behet me mire vendi yne se boll u llodh ky popull me politiken.