Nuk gjen qetesi Ballkani nga termetet. Ja ku ishte epiqendra diten e sotme

Nuk gjen qetesi Ballkani nga termetet duke fillu nga Greqia Turqia Mali i zi apo dhe Shqiperia.

Ndersa diten e sotme një tërmet me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter ka lekundur Greqinë qendrore pak minuta më parë.

Tërmeti kishte si epiqendër zonën e Patras në Greqi.

Banorët e zonës janë të frikësuar prej lëkundjeve që zgjatën disa sekonda në një zonë tepër të populluar.

Deri më tani raportohet vetëm për dëme materiale. Gjithka ka shkuar mire dhe pa probleme.