Moti i keq thyen pemet dhe shkul catiat diten e sotme. foto

Jemi ne ditet e fundit te muajit Korrik dhe i nxehti afrikan po largohet pasi ne disa qytete te vendit tone ka filluar reshje shiu dhe vranesira.

Kurse ne Gjilan te Kosoves moti ka qene me ere dhe stuhi ku jane thyer pemet dhe jane demtuar dhe te mbjellat.

Ndersa era e forte ka shkulur dhe catit prej llamarine.

Pritet qe ne ditet ne vazhdim te kemi nje mot te pa qendrueshem dhe me reshje shiu ne te gjithe territorin e Kosoves po ashtu dhe ne Shqiperi pritet nje mot me vranesira.