Home TE NDRYSHME Uji vazhdon të marrë para çdo gjë në Greqi, ka nisur edhe...

Uji vazhdon të marrë para çdo gjë në Greqi, ka nisur edhe një to rnado i madh

229
0

Ne pjesen jugore te Greqise moti ka qene me reshje te renduara shiu dhe bresher.

Kreta dhe pjesa jugore e Greqisë pritete qe te bllokohet

Rrugët janë mbuluar nga akulli dhe shumë dëme janë sh ka ktuar sipas raportimit të mediave të huaja.

Në Nea Alikarnasos të Kretës, shumë vetura janë mbuluar me ujë ku nga të reshurat e shiut ka arritur në 80 centimetra th ellësi.

Nga pamje të publikuara në rrjete sociale shihet tornado në det. Në rajonin Hanje ka pasur rr ës hqitje dheu e banorët e Rodosit, Santorinit dhe Naksosit kanë mbetur pa energji elektrike për disa orë.