Trump me koronavirus, dalin urgjent mjekët e tij dhe japin lajmin që prisnim te gjithe

0
648

Jemi ne kohe pandemi dhe cdo gje po hecen shume shpejte por ne duhet te jemi te kujdesshem sepse virusi mund tju infektoj si njeriun e thjeshte ashtu dhe njerezit me te fuqimesh te botes.

Por pas presidenti Tramp u infektuat gjendja e tij eshte qetesuar.

Ai ndodhet në qendrën spitalore te ushtrisë amerikane kanë dalë pak më parë në një konferencë për mediat mjekët që po kujdesen për të dhe kanë njoftuar se Trump mund të dalë nesër nga spitali.

Skuadra e mjekëve njoftoi se gjendja e tij është drejt përmirësimit.

Mjeku i Shtëpisë së Bardhë Sean Conley deklaroi për mediat se presidenti është shume mirë, ndërsa shtoi se Trump nuk ka pasur më temperaturë që nga mëngjesi i së premtes.

Po ashtu, ekipi i mjekëve sqaruan se Trump nuk ka as probleme me frymëmarrjen dhe vijon të lëvizë nëpër ambientet e spitalit pa asnjë problem.

I urojme sherim te shpehjte dhe plot shendet.