‘Thuaj që humbi jeten nga Koronavirusi se paguhesh..’, Pëllumb Pipero sqaron mesazhin dyshues…

0
426

Ne nje interviste se fundmi ishte mjeku Pipero qe ka sqaruar nje dyshim.

Gazetari Endri Xhafo i lexoi ne studio nje mesazh dyshues te nje qytetareje rreth nje ngjarje per koronavirusin.

Mesazhi ishte:
“Ka dy dite qe vdiq nje fshatari im dhe e di si i thane djalit te te ndjerit kur e nxoren nga spitali te atin e pajete? Thuaj qe humbi jeten nga koronavirusi se do paguhesh nese deklaron keshtu.”

Ndersa Pipero tha se nje ngjarje e tille s`ka sesi te ndodhe pasi eshte e nevojshme letra konfirmuese nga mjeku qe e ndiqte.

“Nuk mund të ndodhë pavarësisht se çfarë thonë. Pa një letër konfirmuese nga mjeku që është Covid nuk ka shanse të ndodhë kjo gjë. Nuk duhet ta besojmë”, u shpreh mjeku.