Home TE NDRYSHME Tërmet i fortë ka rënë në Greqi, ja sa ballë ishte dhe...

Tërmet i fortë ka rënë në Greqi, ja sa ballë ishte dhe ku ishte epiqendra/ Njerëzit u zgjuan nga gjumi

5437
0

Nje termet ka lekundur diten e djeshme Greqine me magnitude 5.2 balle me epiqender ne detin Jon në jugperëndim të Patras. Tërmeti kishte një thellësi prej 10 km.

Ndërkohë, pas këtyre lëkundjeve sizimike të fuqishme, po në detin Jon ka rënë një tjetër tërmet. Lëkundjet sizmike me magnitudë 3.2 janë regjistruar 03:40 të mëngjesit të sotëm në jugperëndim të Patras, me një thellësi prej 2 km.

Banorët e Patras dhe zonave përreth kanë ndjerë lëkundjet e forta sizmike. Deri më tani nuk raportohet për persona të lë.nduar apo dë.me materiale, por qytetarët janë fri.kësuar shumë. Në komentet në rrjet ata shkruajnë se tërmetet kanë zgjatur për disa sekonda dhe kanë qenë shumë të fu.qishëm, sa i zgjuan edhe nga gjumi.

Por cdo gje ka shkuar ne paqe.