Temperaturat sot në Shqipëri deri në 39 gradë.Ja cdo ndodh ne ditet ne vazhdim

0
506

Ne Vendin tone Ultësira perëndimore dhe zonat e ulta paraqiten me kthjellime gjatë paradites ndërsa moti ne zonat malore pritet te ketë kalime vranësirash, të cilat gjatë mesditës shtohen dhe pasdite mund te sjellë ndonjë rrebesh të izoluar.

Megjithate mbrëmja paraqitet me kthjellime në të gjithë Shqipërinë pa vranesira apo reshje.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit priten te kene rritje në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke u luhatur nga 17°C deri në 39°C.

Ndersa era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Kjo jave pritet te rritet tepmperaturat dhe te bej nxehte ndaj pergatituni per plazh.