Ajo e para nuk ishte fare valë, ja cfare paralajmëron ish-ministri, i bën një propozim Ramës

0
628

Ne nje intreviste ish-ministri i shume perfolur i Shëndetësisë Ilir Beqaj thotë se Shqipëria është aktualisht duke u përballur me valën e vërtetë të koronavirusit ndaj duhet te jeni shume te kujdesshem sepse tani situata eshte me e veshtire se para 2 muajsh.

Ajo e para nuk ishte fare valë.

Për mua kjo është vala e vërtetë qe duhet te ruhemi me shume, deklaroi Beqaj duke iu referuar rritjes së ndjeshme të infektimeve me koronavirus pas heqjes së masave kufizuese ndaj përhapjes së pandemisë.

Duhet te ruani veten tuaj dhe familjen tuaj.

Beqaj tha në një intervistë për ABCnews se duhen bërë më shumë tampone.