Te papriturat e Motit, ne kete qytet shqiptar shkulen edhe pishat nga vendi

0
496

Ditet e fundit meteorologet greke kane paralajmeruar per nje ciklon qe do te perfshije edhe Shqiperine. Sipas tyre duke nisur nga dita e sotme e ne vazhdim, pra neser dhe pasneser pritet te ndodhin ererat e forta,

Por jashte cdo parashikimi ishte ndodhia e mbrenshme ne qytetin e Lezhes, ku i gjithe qyteti u perfshi ne nje stuhi te forte me ere te fuqishme e me reshje intensive shiu si edhe dallge te larta ne bregdet.

Keshtu si pasoje e motit te tille ne kushte ekstreme, me nje stuhi kaq te forte saqe jane pare mire me sy te lire se Lezha pati edhe pisha te rrezuara pertoke nga ererat.