Home TE NDRYSHME Studimi tregon se cilat jane organet e trupit që preken nga koronavirusi...

Studimi tregon se cilat jane organet e trupit që preken nga koronavirusi tek ata që e kalojnë infektimin pa simptoma

364
0

Studimi me i fundit tregon se 70% e njerezve të prekur nga koronavirusi dhe që janë asimptomatikë, mund të ndjejnë pasoja në disa organe të tyre deri 4 muaj pas infektimit.

Ky eshte nje studim qe eshte bere nga Sonila Villapol, e cila eshte kerkuese shkencore ne Institutin Mjekesor te Hjustonit dhe e ka bere vete kete deklarate.

Disa dite me pare kreu i OBSH ka bere nje tjeter deklarate:
“OBSH po vëren efekte dytësore në zemër, mushkëri, shëndet mendor dhe tru”.

Pikerisht truri eshte me i rrezikuari thote edhe studiuesja Villapol qe nder te tjera tregon se:

“OBSH po vëren efekte dytësore në zemër, mushkëri, shëndet mendor dhe tru”.