Sot i dergoi 7 femijet e saj ne shkolle, 29 vjecarja shprehet se qe ne 6 e zgjuan femijet nga gezimi dhe shpreson shume qe Covidi mos …

0
454

Dita e sotme shenoi fillimin e nje vitit te ri akademik per te gjithe nxenesit ne Shqiperi, por ky vit duket pak me i veshtire per Ajlin Alfredaj.

Ajo eshte bere e famshme si nena “heroike” me 7 femije dhe eshte vetem 29 vjece.

E intervistuar ne nje emision mengjesi ajo ka treguar se eshte zgjuar heret per te bere gati te vegjlit per diten e pare te shkolles. “Jam zgjuar që në 6. Më zgjuan fëmijët”, ka thënë ajo, duke mos e fshehur në asnjë moment ekzaltimin e një nëne për këtë ditë të shënuar.

Pastaj ka shtuar se per te dhe femijet nuk ka qene edhe aq e lehte karantina dhe shpreson qe situata tashme te marre per mire se do ta kete me te veshtire akoma, ka thene ajo.

Ajlin Alfredaj është nënë e re me 7 fëmijë, ku 3 janë cifte binjakësh dhe 1 vajze e vogël.