Situata eshte serioze, doktoreshe Najada Como del me mesazhin e fortë: Po shtohen rastet ja cfare gjerash te beni qe te shpetojme nga koronavirusi

0
453

Shefja e Spitalit Infektiv Najada Como ku prej 5 muajsh cdo dite perballen me raste te reja te infektimeve ka lajmeruar te gjithe qytetaret te respektojne masat per parandalimin e perhapjes se infektimit.

Ajo i drejtohet qytetareve qe pas kaq kohe lodhje dhe pune intnsive te zbatojne rregullat dhe te ndjekin udhezimet pasi vetem keshtu do te ulim rastet e shtuara.

Vendosni masken, ruani distancen dhe evitoni grumbullimet ka shefja Como

“Virusi është midis jush, është edhe midis nesh si personel shëndetësor. Ne jemi për t’iu shërbyer juve, ju jeni për të mbrojtur shëndetin tuaj.”