Si do te jete tetori dhe kur nisin reshjet e shiut, Meteorologia jep parashikimin e fundit: Reshjet nisin diten e..

Si do të jetë muaji tetor krahasuar me atë të vitit të shkuar? Kur nisin reshjet?

Sipas meteorologes Bami, muaji tetor do të jetë shumë pranë temperaturave te stines, një tetor tipik pa luhatje të mëdha”.

Edhe dita e hënë njelloj si fundjava parashikohet të jetë një ditë e ngrohtë me temperatura të larta në mesditë, ndërsa reshjet pritet të nisin pas së martës.

Sipas Bamit ky tetor do të sjellë dhe reshjet e stinës, të cilat do të përmbushin kuotat e një muaji tipik tetori. Gjithashtu dhe temperaturat nuk pritet të kenë rritje në mesatare krahasuar me tetorin e shkuar.