“Shkundet” vendi fqinj nga tërmeti diten e sotme ja ku ishte epiqendra

Një termet i fortë me magnitudën 4.9 te shkalles rihter ka goditur Italinë. Bëhet me dije se tërmeti ka rënë pranë Bergamos, Provincia di Bergamo.

Thellësia e goditjes ishte 29 kilometër dhe sipas mediave italiane goditja është ndjerë shumë dhe qytetarët kanë dalë të tmerruar në rrugë.

Nuk dihet ende nëse ka dëme apo të lënduar nga ky tërmet i fuqishëm që goditi vendin fqinj .