Home TE NDRYSHME Shikoni se si lekundet shtepia nga termeti 6.8 balle.Video

Shikoni se si lekundet shtepia nga termeti 6.8 balle.Video

258
0

Kili eshte lekundur diten e sotme me nje termet 6.8 balle kur ka shkaktuar panik ne vend.

Sipas Institutit gjeologjik amerikan (USGS) tërmeti ishte i shkallës rihter 6.8 dhe ka pasur dhe deme ne ndertesa.

Shikoni se si lekundet palletet dhe shtepite.

Sipas USGS, tërmeti ndodhi 78 kilometra në veriperëndim të qytetit Vallenar, në një thellësi prej 23 kilometrash.