Sërish lëkundje! Tërmeti ne afersi te Durrësit dhe Tiranës.Ja sa ishte magnituda

Diten e sotme Durresi lekundet nga nje termet i lehte 3.6 balle qe per keto dite te nxehta eshte normal dhe sizmologet thone qe gjate stines se veres keto lekundje sizmike jane normale.

Lëkundje jane ndjere ne afërsi të Durrësit dhe Tiranës.

Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.6, me epiqendër në detin Adriatik, 36 km në veriperëndim të Tiranës.

Thellësia e tërmetit ka qenë 5 km.

Nuk ka raportime per te lenduar dhe cdo gje ka vazhduar normale.